Kotevní patky

Kotevní patky svým použitím spadají do kategorie tesařského kování pro dřevěné konstrukce a dřevostavby. Tesařské kování je nezbytnou součástí současného stavebnictví, které klade důraz na vysokou kvalitu a rychlost aplikace. Vzhledem k jednoduchosti montáže jsou kotevní patky oblíbeným vybavením profesionálních i kutilských dílen.

Běžně se kotevní patky využívají ke kotvení dřevěných konstrukcí do betonáže. Uplatnění nalézají hlavně při stavbě nejrůznějších pergol, altánů, vchodových zastřešení či garážových stání.

Tento spojovací materiál se vyrábí v různých profilech (typu U, T, L, ad.), široké škále rozměrů a provedení.

Nejčastěji se používají následující druhy:

  • kotevní patky s prolisy – díky prolisům je zajištěn minimální kontakt patky se dřevem, čímž se prodlužuje její životnost;
  • kotevní patky šroubovací – tento typ dokáže dorovnat mírné nerovnosti materiálu.

Standardně se pro výrobu kotevních patek využívají ocelové plechy, které se posléze povrchově upravují pomocí galvanizace či žárovým pozinkováním. Kotvící patky jsou současně opatřeny otvory pro daný spojovací materiál (hřebíky či vruty).

Na základě poptávky vám rádi zajistíme jakýkoliv typ kotevních patek dle vašich rozměrových či materiálových preferencí. Neváhejte se na nás obrátit!

Potřebujete více informací?
Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Výhody chemických patron

Chemické patrony mohou být použity v interiéru i exteriéru. Jsou beznapěťové, proto umožňují malé okrajové vzdálenosti.


© 2020, MEKR´S s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑