Stahovací objímky pro optimální spojení hadic

Objímky jsou nedílnou součástí skupiny upevňovací techniky, bez které se neobejde žádná průmyslová aplikace. Jsou primárně určeny k připevňování hadic z pryže a umělých hmot, pryžových manžet na koncích potrubí nebo různých hadicových hrdel. Objímky jsou zkonstruovány tak, aby pokrývaly rozsáhlou škálu průměrů hadic a zároveň byly schopny zajistit optimální kvalitu spojení i na hadicích, které jsou permanentně vystaveny vysokému stupni namáhání.

Vyznačují se malým utahovacím momentem, díky čemuž je velice snadné šroub povolit či utáhnout. Vyvíjená síla je převáděna ze šroubu přímo na pásek a hadici s minimálními třecími ztrátami. Zároveň síla zajišťuje dokonalé a pevné spojení.

Běžně se stahovací objímky vyrábějí z galvanicky pozinkované oceli (W1), v kombinaci oceli a nerezových materiálu či celonerezové (W4). Nejčastěji se používají objímky v těchto provedeních:

  • standardní,
  • perforované,
  • pevnostní – pro velmi namáhané spoje či silně vyztužené hadice,
  • čelisťové,
  • mini sponky – na stahování hadiček malých průměrů,
  • nekonečné pásy se samostatnými zámky – pro vytvoření vlastní spony s velkým rozsahem.

e-shopu MEKR´S můžete vybírat odpovídající provedení z široké rozměrové řady standardního typu. Pokud potřebujete specifické řešení, rádi vám na základě poptávky dodáme potřebný materiál na míru.

DIN 3017 - Spona hadicová (objímka stahovací)

Potřebujete více informací?
Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Výhody chemických patron

Chemické patrony mohou být použity v interiéru i exteriéru. Jsou beznapěťové, proto umožňují malé okrajové vzdálenosti.


© 2020, MEKR´S s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑