Válcové kolíky zajistí spolehlivé a pevné spoje

Tento spojovací materiál se nejčastěji používá v oblasti strojírenství, kde plní jak funkci spojovací, tak i funkci pojistnou. Válcové kolíky jsou obecně nejčastěji používaným typem kolíků. Odlišují se tím, že jejich vlastní průměr je nepatrně větší než průměr otvoru, pro který jsou určeny.

Válcové kolíky jsou v jedné či ve více spojovaných součástech usazeny s předpětím, které je způsobeno přesahem naráženého kolíku v díře. Tato díra musí být do obou spojovaných dílů zhotovena současně na jedno upnutí a musí být přesná. Nejčastěji se díry předvrtávají, vyhrubují nebo vystružují.

Válcové kolíky není vhodné využívat pro spoje, na které působí vibrace, otřesy, apod. Nedoporučuje se je používat ani u spojů, které jsou opakovaně demontovány. Při demontáži ze slepých děr se používají kolíky s vnitřním závitem.

Standardně se válcové kolíky vyrábějí v následujících provedeních:

  •  rýhované po celé délce kolíku,
  • rýhované do poloviny délky kolíku,
  • s rýhováním ve střední třetině délky,
  • speciální kolíky s konci k roznýtování.  

Nejčastěji se k výrobě válcových kolíků využívá kvalitní a pevná ocel s různými povrchovými úpravami v kalené či nekalené podobě, alternativou mohou být kolíky nerezové. Samotná výroba probíhá broušením či soustružením. Tvary, velikosti a mezní úchylky kolíku jsou normalizovány.

Vyberte si z našeho e-shopu odpovídající provedení válcových kolíků. Běžně vedeme skladem ucelené rozměrové řady v ocelových i nerezových variantách.

Potřebujete více informací?
Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Výhody chemických patron

Chemické patrony mohou být použity v interiéru i exteriéru. Jsou beznapěťové, proto umožňují malé okrajové vzdálenosti.


© 2020, MEKR´S s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑